Zrzutki dostaną napędu
Nowe regulacje UE pozwolą prowadzić transgraniczne zbiórki w sieci i zwiększą limit kwoty, jaką można pozyskać od inwestorów w ramach crowdfundingu. MICHAŁ DUSZCZYK
Internetowe zbiórki funduszy, zwłaszcza w zamian za udziały w danym projekcie, czyli tzw. crowdfunding udziałowy, to coraz popularniejsza nad Wisłą forma pozyskiwania finansowania biznesu. Choć rynek ten – w porównaniu z USA czy Wielką Brytanią – znajduje się u nas w początkowej fazie rozwoju, to po taką formę wsparcia sięga coraz więcej podmiotów.
O znaczeniu zrzutek online mogą świadczyć choćby ostatnie sukcesy byłych dziennikarzy radiowej Trójki, którzy – dzięki pomocy internautów (za pośrednictwem serwisu Patronite) – uruchomili radio Nowy Świat czy kanał z podcastami o podróżach „Brzmienie świata".
Rekordowy rok
Z kolei o rosnącej pozycji crowdfundingu udziałowego może świadczyć fakt, że rodzimy Beesfund, największa platforma tego typu w Europie Środkowej, mimo pandemii w pierwszej połowie 2020...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta