Drewniane krzesło z jadalni nie nadaje się do pracy zdalnej
Zatrudnieni w domu narzekają na kłopoty z jej organizacją i brak dobrego miejsca jej wykonywania.
Centralny Instytut Ochrony Pracy przeprowadził badanie ankietowe zatrudnionych, którzy w pandemii przenieśli się z pracą do domu. Połowa ma kłopot z prawidłowym urządzeniem miejsca pracy. Większości brakuje kontaktu ze współpracownikami. Są też trudności z rozdzieleniem obowiązków prywatnych i zawodowych.
Nowe wyzwania...
Przed wybuchem epidemii koronawirusa większość ankietowanych pracowników (359 osób z całej Polski) pracowała w siedzibie pracodawcy lub wskazanym przez niego miejscu. Po tym jak w przepisach pojawiła się możliwość skierowania do pracy zdalnej, 85 proc. z nich wylądowało w domu.
Tylko 62 proc. zatrudnionych wyznaczyło sobie stałe miejsce takiej pracy, z czego ledwie 29 proc. mogło wydzielić sobie miejsce przeznaczone wyłącznie dla niej, bez dostępu dla innych domowników. 69 proc. dostało sprzęt od pracodawcy.
Zaledwie 53 proc. ankietowanych ocenia swoje stanowisko pracy jako ergonomiczne, a 39...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta