Nowa rzeczywistość na drogach
Inwestycje drogowe mogą się stać punktem wsparcia dla odradzającej się gospodarki. Na najbliższe projekty tylko w programie budowy dróg i autostrad do 2025 roku przeznaczono ponad 162 mld zł. GRZEGORZ BALAWANDER
Jak wygląda krajowy rynek budowy dróg? Jaki wpływ miała na niego pandemia? Jak widzi go zleceniodawca, a jak wykonawcy? I wreszcie, jakie są perspektywy dla nowych graczy? M.in. o tym rozmawiali uczestnicy panelu „Rynek budowlany w nowej rzeczywistości" podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Pandemia nie zatrzymała budowy dróg
– Sprawy związane z pandemią w żaden sposób nie wstrzymały budowy dróg ani jej nie spowolniły. Zachowaliśmy jako zamawiający i jako branża zimną krew. I to dzisiaj daje pozytywne efekty, które widać w wynikach – wskazał Tomasz Żuchowski, p.o. generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad.
– Widać to z punktu widzenia przerobów. Odnotowujemy na przykład ponad 17 proc. więcej przerobów, biorąc pod uwagę lipiec tego roku i lipiec roku ubiegłego. Pandemia nie wpłynęła więc negatywnie na realizację inwestycji – mówił Tomasz Żuchowski. – Natomiast biorąc pod uwagę wszelkie aspekty współpracy, przyspieszenia, cyfryzacji, elastyczności, jak również narzędzi do spotkań zdalnych, trzeba je wykorzystać na dalszych etapach, aby to doświadczenie nie było wyłącznie chwilowe i by można było z niego wyciągnąć wnioski na przyszłość – podkreślił.
Tomasz Żuchowski wskazał, że na realizację najbliższych zadań przeznaczono ponad 162 mld zł – na sam program budowy dróg i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta