Ratunek dla firm pogrążonych przez Covid
Przedsiębiorcy prowadzący wybrane rodzaje działalności i na terenie województwa mazowieckiego mogą liczyć na bezzwrotne granty. MICHAŁ KOŁTUNIAK
Zamiast na innowacje, prowadzenie badań i prac rozwojowych albo inwestycje w nowe technologie firmy mogą teraz sięgnąć po unijne dotacje na samo utrzymanie prowadzonej działalności. I co równie ważne ochronę miejsc pracy. Tak musiały się zmienić cele unijnych dotacji w dobie pandemii. A przynajmniej części z nich. Dlatego przedmiotem dofinansowania są już nie tylko ambitne projekty rozwojowe powiązane z inwestycjami w nowoczesne technologie, patentami, licencjami. (...)
, know-how rozbudową zakładów przedsiębiorstwa, czy też dywersyfikacją jego działalności. Teraz wyzwaniem może być samo utrzymanie się na rynku, zachowanie płynności finansowej i ochrona pracowników przed zwolnieniami.
Kraj i regiony
Zdając sobie sprawę z tych wyzwań, już od początku pandemii część pieniędzy unijnych, zarówno tych przypisanych do programów krajowych jak i tych regionalnych, znalazła nowe zastosowanie. Mają pomóc przedsiębiorstwom w utrzymaniu się na rynku. Teraz przed taką właśnie szansą pozyskania bezzwrotnych dotacji stoją firmy z województwa mazowieckiego. Aby mieć na to szansę, należy przygotować i złożyć wniosek o przyznanie pomocy (w wersji elektronicznej). Czasu na to nie będzie dużo. Nabór startuje dzisiaj (14 października) i będzie prowadzony do 21 października. Dla porządku podkreślmy, że konkurs o dotacje jest realizowany w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta