Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Droga donikąd

21 listopada 2020 | Plus Minus

Choć spór o przepis, który ma umożliwiać zablokowanie wypłaty środków unijnych, jeśli jakiś kraj UE łamie zasady praworządności i zagraża interesom finansowym Unii, trwa długie miesiące, nikt mnie jeszcze nie przekonał, że jego wprowadzenie będzie miało jakiś wychowawczy wpływ. W jaki sposób sprawi, że Unia będzie silniejsza? Coraz więcej widzę zaś argumentów, że efekt będzie odwrotny.

Jednym z powodów wprowadzania mechanizmu praworządności jest polska tzw. reforma sądownictwa. To jedna z największych porażek PiS. Choć diagnoza, że sądownictwo wymaga zmian, była słuszna, Zjednoczona Prawica schrzaniła w tej sprawie wszystko, co się dało. Wiele razy krytykowałem zarówno poszczególne elementy, jak i całość tych zmian. Nie będę się powtarzać. Dość, że sądy dziś wcale nie pracują lepiej, za to politycy mają na nie większy wpływ niż wcześniej....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11819

Wydanie: 11819

Zamów abonament