Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Handlarze dziećmi

21 listopada 2020 | Plus Minus

KATARZYNA SADŁO Michał Wójcik: „W kraju, którego politycy mówią, że Polska jest krajem niepraworządnym, odbywają się targi, także dla osób homoseksualnych, podczas których można wybrać sobie dzieci, biorąc pod uwagę np. kolor skóry czy włosów, można w istocie kupić sobie dziecko. Zgoda na praworządność to zgoda na kupowanie dzieci na targu".

Targi, o których mówi minister, to wcale nie targ, na którym można sobie kupić dziecko, a jedynie zwołana przez organizację Men Having Babies konferencja prezentująca oferty klinik, ośrodków adopcyjnych i kancelarii prawnych pośredniczących w wynajmowaniu za duże pieniądze kobiecych brzuchów – bo to chyba najbardziej odpowiednie określenie na surogację. Za odpowiednią opłatą rozmaite firmy na różnych etapach zakontraktowanej reprodukcji pomagają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11819

Wydanie: 11819

Zamów abonament