Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Być jak Michael Jordan

21 listopada 2020 | Plus Minus
Michael Jordan na planie serialu „Ostatni taniec”
źródło: Jon Roche
Michael Jordan na planie serialu „Ostatni taniec”

KAMIL KOŁSUT Serial „Ostatni taniec" był sensacją czasu izolacji, a potem zdobył telewizyjną Emmy dla najlepszego dokumentu. Teraz swoje produkcje planują kolejne gwiazdy NBA oraz piłkarz David Beckham.

Dokument opowiadający o karierze Michaela Jordana i ostatnim mistrzowskim sezonie dynastii Chicago Bulls okazał się fenomenem. Pierwotnie telewizja ESPN oraz Netflix miały rozpocząć jego emisję latem, przy okazji finałów NBA, ale pandemia przyspieszyła premierę. To był strzał w środek tarczy, bo kiedy koronawirus zamroził rozgrywki, o dziesięcioodcinkowej produkcji przez kilka tygodni mówił cały sportowy świat.

Lockdown okazał się idealnym momentem na nostalgiczny powrót do bohaterów sprzed lat. „Ostatni taniec" bił rekordy popularności, na łamy gazet wróciły dawne gwiazdy oraz zapomniane historie, media znów rozpisywały się o relacjach w zespole Chicago Bulls, ciemnej stronie charakteru Jordana, rywalizacji z Detroit Pistons czy niejednoznacznej postaci menedżera Byków Jerry'ego Krause'a.

Dziennikarze analizowali tempo, w jakim podczas wywiadów przeprowadzonych podczas powstawania dokumentu Jordan osuszał szklankę z alkoholem (butelka tequili Extra Anejo kosztuje 1800 dolarów, były koszykarz jest współwłaścicielem firmy, która ją produkuje), a sensacją stały się jego żółte oczy. „Fox" nazwał je „najbardziej intrygującą tajemnicą serialu", eksperci i lekarze zaczęli zastanawiać się, na jaką przypadłość może cierpieć jeden z najbogatszych sportowców świata.

Każdy odcinek na antenie stacji ESPN oglądało...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11819

Wydanie: 11819

Zamów abonament