Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak koronawirus wpłynął na znaki towarowe i wzory użytkowe

04 grudnia 2020 |
GRAFIKA 1
źródło: Rzeczpospolita
GRAFIKA 1
GRAFIKA 2
źródło: Rzeczpospolita
GRAFIKA 2

Przedsiębiorcy zaangażowani w prace badawczo-naukowe nad szczepionką przeciw Covid -19 nie zapominają chronić efektów swoich prac – również praw własności intelektualnej. Karolina Gajda-Gromadzka rzecznik patentowy w KONDRAT i Partnerzy Karol Majkowski aplikant radcowski w KONDRAT i Partnerzy

 

Bieżący rok udowadnia, że o pewnych zjawiskach nie śniło się nawet najbardziej ekscentrycznym futurologom. Kryzys wywołany pandemią koronawirusa, oprócz nieujarzmionego jeszcze zagrożenia dla życia i zdrowia, w sposób bezprecedensowy w historii naruszył więzi społeczne, polityczne, i przede wszystkimm gospodarcze. Pierwszy pełny kwartał 2020 roku był dla gospodarek europejskich katastrofalny, niektóre z nich skurczyły się nawet o ponad jedną piątą. Niewątpliwie stan pandemii osłabił dynamikę aktywności ekonomicznej szeregu państw członkowskich Unii Europejskiej, doprowadzając do ich ujemnego wzrostu gospodarczego, ale też, co ciekawe, znacząco przyspieszył i rozwinął działania innowacyjne i procesy wynalazcze w wielu różnych obszarach, w szczególności w sektorze przemysłu farmaceutycznego.

We wrześniu 2020, do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej wpłynął wniosek o rejestrację poniższego znaku towarowego przeznaczonego do oznaczania „szczepionek" w klasie 5 klasyfikacji Nicejskiej.

IR 1559555

Zaś informacje przedstawione przez Urząd Patentowy RP wskazują, że w okresie od końca lutego do maja 2020 roku odnotowano ponad sto różnych zgłoszeń wynalazków oraz wzorów użytkowych, których przedmioty są ściśle powiązane z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa. Zgłoszenia dotyczyły, między innymi:...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11830

Wydanie: 11830

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament