Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolejne ułatwienia dla pacjentów

17 grudnia 2020 |
Agnieszka Kister, dyrektor Centrum e–Zdrowia
źródło: archiwum prywatne
Agnieszka Kister, dyrektor Centrum e–Zdrowia

Pacjenci mogą uzyskać e-skierowanie zdalnie. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii – mówi Agnieszka Kister, dyrektor Centrum e-Zdrowia.

Od 8 stycznia 2021 r. skierowanie będzie obowiązywało wyłącznie w postaci elektronicznej. Jak zmieni to rzeczywistość polskich pacjentów?

Elektroniczne skierowanie jest bliźniaczym rozwiązaniem do e-recepty. Korzyścią od razu dostrzegalną dla pacjenta jest brak ryzyka nieczytelności dokumentów czy ich zgubienia. Podobnie jak e-recepta, e-skierowanie oparte jest na czterocyfrowym kodzie, który podajemy, zapisując się na usługę zdrowotną. Dla korzystających z rozwiązań informatycznych proces uzyskania skierowania i jego realizacji jest dużo bardziej przyjazny, a także ekologiczny. Osobom, które nie korzystają ze smartfonów, proponujemy wydruk informacyjny e-skierowania. O ile w przypadku skierowania papierowego pacjent może zapisać się na świadczenie np. telefonicznie, to jednak oryginał skierowania musi w ciągu dwóch tygodni dostarczyć do placówki. W przypadku e-skierowania wizyta w placówce nie jest już...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11841

Wydanie: 11841

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Logistyka plus Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament