Szpital nie tylko dla kobiet
Naszą ambicją jest dostarczanie mieszkańcom Podkarpacia usług zdrowotnych, po jakie dotąd musieli jeździć do innych województw – mówi Radosław Skiba, dyrektor zwycięskiej placówki
Jak pan zareagował, kiedy dowiedział się, że Pro-Familia zwyciężyła w rankingu „Rzeczpospolitej" i Centrum Monitorowania Jakości?
Nigdy bym nie pomyślał, że możemy zostać pierwszym szpitalem w Polsce, szczególnie że rywalizowaliśmy z ogromnymi, świetnie zarządzanymi placówkami, których szefów podziwiam od lat. Naszym marzeniem było zbudowanie ośrodka dla matki i dziecka. W międzyczasie rozszerzyliśmy działalność o świadczenia przeznaczone również dla mężczyzn, ale pozostajemy przede wszystkim placówką dla kobiet. Obecnie naszym celem jest rozwijanie kompleksowego ośrodka leczenia chorób piersi, tzw. breast cancer unit, co zajmie zapewne kilka lat. By opieka była kompleksowa – mam na myśli diagnostykę, mało inwazyjne leczenie i profesjonalną rehabilitację onkologiczną – wszystkie obszary muszą zostać dokładnie opracowane i przygotowane.
11 lat temu Pro-Familia zaczynała od jednego dwupiętrowego budynku. Obecnie to imponujący kompleks szpitalny.
W 2009 r. zaczynaliśmy od jednej placówki o powierzchni 6 tys. mkw. Do dziś tę infrastrukturę czterokrotnie powiększyliśmy. Nasze działania wynikają z potrzeb zdrowotnych pacjentów – staramy się dostosować rodzaj i zakres udzielanych świadczeń do potrzeb mieszkańców Podkarpacia. 11 lat temu zaczynaliśmy skromnie, jeśli chodzi o powierzchnię, ale z oddziałami o...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta