Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak nie stracić subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju

18 grudnia 2020 | | Katarzyna Rozenberg Monika Błońska

Do 31 grudnia 2020 r. należy – w banku pośredniczącym w pozyskaniu subwencji z PFR – złożyć dokumenty, które potwierdzą prawidłowe umocowanie osób występujących w imieniu przedsiębiorcy, w postępowaniu o uzyskanie tego wsparcia.

Chociaż rozliczenie subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju następuje, co do zasady, po upływie 12 miesięcy, licząc od pierwszego pełnego miesiąca po dacie jej udzielenia, to na beneficjentach programu Tarcza finansowa PFR dla małych i średnich firm ciążą pewne obowiązki, z których muszą się oni wywiązać do 31 grudnia 2020 r. Ich wypełnienie jest o tyle istotne, że w przypadku niedostarczenia niżej wskazanych dokumentów, przedsiębiorca będzie zobowiązany do zwrotu całości subwencji.

Czytaj też: Ubieganie się o dotację z tarczy finansowej, to obowiązek menadżera

Bez znaczenia pozostanie tutaj spełnienie przesłanek do zwrotu subwencji w mniejszej wysokości w postaci: dalszego prowadzenia działalności, utrzymania stanu zatrudnienia czy wykazanie straty gotówkowej.

Osoba upoważniona, czyli kto?

Powinnością beneficjentów programu jest dostarczenie do banku, za pośrednictwem którego beneficjent ubiegał się o subwencję do końca 2020 roku:

1. dokumentów potwierdzających, że wszystkie osoby, które składały w imieniu przedsiębiorcy dokumenty dotyczące udzielenia subwencji, były umocowane do reprezentowania beneficjenta. Dotyczy to, m.in., osób, które składały wniosek, podpisywały umowę subwencji czy składały odwołania (obowiązek ten ma zastosowanie jedynie do podmiotów, które...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11842

Wydanie: 11842

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament