Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Takich żniw kurierzy nie mieli jeszcze nigdy

22 grudnia 2020 | Ekonomia i rynek | Michał Duszczyk
źródło: Rzeczpospolita

Przedświąteczny szał prezentowy sprawił, że liczba dostarczanych paczek bije rekordy. Szczyt obsługuje kilka tysięcy dodatkowych doręczycieli, a e-sklepy nie nadążają z kompletowaniem zamówień.

 

Kto nie zamówił prezentu pod choinkę do poniedziałku, nie ma raczej już co liczyć, że Mikołaj zdąży go dostarczyć na czas. Kurierzy mają ręce pełne roboty, a liczba przesyłek, które obsługują, sięgnęła historycznych poziomów.

– Spodziewamy się wzrostu liczby nadawanych paczek o 50–70 proc. niż średnia w innych tygodniach roku – mówi „Rzeczpospolitej" Justyna Siwek, rzecznik Poczty Polskiej (PP).

Ludzie lgną do pracy

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", tylko w listopadzie polski oddział DHL odnotował wzrosty na poziomie 25 proc. Jak wypada grudzień? Firmy z branży logistycznej nie chcą jeszcze podawać konkretnych wyników. Rafał Nawłoka, prezes DPD Polska, tłumaczy, że szczyt paczkowy trwa, więc jest za wcześnie na podsumowania. – Już widzimy jednak, że przez ręce naszych kurierów przechodzi przesyłek więcej niż w poprzednich latach – zaznacza.

Potwierdza to Piotr Sitarek, dyrektor generalny UPS Polska: – Spodziewamy się kolejnego rekordowego świątecznego szczytu paczkowego – mówi.

Ale o skali wzrostów dobitnie świadczą słowa Łukasza Łukasiewicza, operations managera w SwipBox Polska. – Do tej pory...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11845

Wydanie: 11845

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Monitor Biznesu

Nieprzypisane

Zamów abonament