Grupa LOTOS coraz mocniej stawia na wodór i inne paliwa alternatywne
Koncern uruchomił program inwestycyjny, w ramach którego chce zbudować wielkoskalową instalację do produkcji zielonego wodoru. Projekt wpisuje się zarówno w politykę klimatyczną Unii Europejskiej, jak i strategię energetyczną Polski. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ LOTOS
Cały polski – a także unijny i globalny – sektor energetyczny czeka transformacja związana z ochroną klimatu. W Europie kierunki zmian określa Zielony Ład, a celem jest dojście UE do neutralności klimatycznej w 2050 r. W kraju rytm transformacji wyznacza polityka energetyczna Polski do 2040 r. (PEP2040).
Działające w branży podmioty czeka więc zmiana tradycyjnego modelu działalności. Dlatego nowoczesne koncerny szukają nowych technologii i możliwości wykorzystania mocy produkcyjnych. Wśród nich jest Grupa LOTOS, która intensywnie rozwija projekty związane m.in. z paliwami alternatywnymi. Celem jest dywersyfikacja działalności i budowa przewag konkurencyjnych w nowych segmentach rynku, gdyż w perspektywie kilkunastu lat tradycyjne paliwa węglowodorowe będą stopniowo tracić na popularności.
Grupa LOTOS od lat prowadzi projekty badawczo-rozwojowe dotyczące przyjaznych środowisku paliw przyszłości. Chodzi zarówno o energię elektryczną, jak i paliwa gazowe, takie jak CNG, LNG oraz przede wszystkich wodór, który może być używany w transporcie, a także zarówno do produkcji, jak i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta