Rosną problemy finansowe przedsiębiorstw
UPROSZCZENIA | Nowe przepisy umożliwiają restrukturyzację w sposób szybszy, tańszy i znacznie sprawniejszy. Maria Borycka-Mróz, prezes zarządu, dyrektor działu obsługi klienta biznesowego w Kancelarii Biznes Na Plus sp. z o.o.
Ubiegły rok, w czasie którego mierzyliśmy się z pandemią, spowodował wzrost problemów finansowych wielu osób. Statystyki prezentowane przez Monitor Sądowy i Gospodarczy wskazują, że rośnie liczba postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych.
Potrzeby oddłużenia pojawiają się zarówno u osób fizycznych, jak również u przedsiębiorców. Większa dostępność procedur zachęca do podejmowania działań, uporania się z problemami finansowymi i tym samym zabezpieczenia się przed przykrymi konsekwencjami, do których prowadzi niewypłacalność.
Coraz więcej osób zastanawia się, jakie działania może podjąć, aby nie doprowadzić do sytuacji krytycznej, która wywoła postępowanie egzekucyjne i utratę zarobków. Szczególnie trudna jest sytuacja, z jaką mierzą się mali przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze. Są oni dotknięci skutkami pandemii w sposób szczególny, ponieważ najczęściej ich jedynym buforem bezpieczeństwa może być indywidualne zaplecze finansowe, które rzadko kiedy posiadają. Niejednokrotnie spotykamy się ze zdaniem, że jedyne wyjście z sytuacji, jakie widzą, to zatrudnienie na etat i próba przetrwania.
W przypadku osób fizycznych problemem często jest utrata pracy lub zmniejszenie wynagrodzenia, co bezpośrednio wynika z indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy, który...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta