Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Europa praw podstawowych

08 czerwca 2021 | Rzecz o prawie | Jarosław Gwizdak

Są dziedziny, gdzie prawnicy mają dużo do zrobienia.

Mój felieton ukazuje się w tygodniu inauguracji Mistrzostw Europy w piłce nożnej i po konkursie piosenek Eurowizji. Europa świętuje, konkuruje i wraca do normalności, chociaż zbyt wielu powodów do optymizmu jeszcze nie widać.

Euro 2020 zaczyna się w czerwcu 2021 r. Dostrzegam kolejne podobieństwo piłkarskiej rywalizacji do wymiaru sprawiedliwości. Mówiąc po sądowemu: załatwienia w kategorii piłkarskich mistrzostw nie pokryły wpływu. Mamy pozostałość w liczbie 1 – bo tyle Mistrzostw Europy jest do przeprowadzenia. Wielokrotnej miłosiernie nie policzę.

Zastanawiam się, czy wobec odpowiedzialnych za mityczne „niepokrycie wpływu" w kategorii mistrzostw zostaną wyciągnięte konsekwencje dyscyplinarne. Aktywnym rzecznikom dyscyplinarnym i innym służbom podpowiadam tu ewentualne pole działania.

Turniej zostanie już wkrótce przeprowadzony, zwycięska drużyna zyska tytuł mistrza Europy i wreszcie sprawę będzie można zakreślić. Załatwione.

Nieco inaczej jest z inną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11981

Wydanie: 11981

Spis treści
Zamów abonament