Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bogate familie stają się napędem dla startupów

08 czerwca 2021 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Michał Duszczyk
Bernard Arnault, modowy gigant i król luksusowych marek, już od ponad dwóch dekad inwestuje miliony dolarów w startupy. Podobnie jak twórcy Amazona i eBaya postawił na tzw. family office
autor zdjęcia: Christophe Morin
źródło: bloomberg
Bernard Arnault, modowy gigant i król luksusowych marek, już od ponad dwóch dekad inwestuje miliony dolarów w startupy. Podobnie jak twórcy Amazona i eBaya postawił na tzw. family office

Bernard Arnault, najbardziej majętny człowiek świata, to dziś symbol nie tyle luksusu, ile mnożenia rodzinnego majątku na młodych innowacyjnych spółkach.

Bernard Arnault wyprzedził Jeffa Bezosa i Elona Muska, stając się najbogatszym człowiekiem na świecie. Zmiana w rankingu to efekt wzrostu kursu akcji jego grupy LVMH, do której należą takie ekskluzywne brandy, jak choćby Louis Vuitton, Dior, Tiffany, Hennessy, TAG Hauer, Belmond czy Givenchy. Niewielu jednak wie, że pęczniejący rodzinny biznes Arnault to nie tylko moda, ale również startupy i nowe technologie.

Król luksusowych marek, podobnie jak Bezos i Musk, inwestuje miliony w nowatorskie biznesy. Właściciel Louis Vuitton ma się czym pochwalić: jest jednym z pierwszych inwestorów w Netfliksa (Arnault jeszcze w 1999 r. wziął udział w wartej 30 mln dol. rundzie finansowej), wsparł finansowo także m.in. takich technopotentatów jak Spotify, Slack, ByteDance czy Lyft i Airbnb. A to tylko wierzchołek inwestycyjnej góry imperium 72-letniego Francuza.

Twórca eBaya wyznaczył trend

Od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11981

Wydanie: 11981

Spis treści
Zamów abonament