Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koalicja na krawędzi

08 czerwca 2021 | Kraj | Michał Kolanko
Jarosław Kaczyński od tygodni buduje „alternatywną większość” bez Porozumienia Jarosława Gowina
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Rzeczpospolita
Jarosław Kaczyński od tygodni buduje „alternatywną większość” bez Porozumienia Jarosława Gowina

Głosowania w sprawie wyboru kandydata na RPO oraz odwołania wicemarszałka Ryszarda Terleckiego sprawdzą Zjednoczoną Prawicę.

 

Najbliższe kilka tygodni może być decydujące, jeśli chodzi o to, czy Zjednoczona Prawica przetrwa i w jakim kształcie. Nastroje najlepiej obrazuje krążąca w kuluarach w Warszawie informacja, że PiS już teraz zaczyna szykować się na jesienne wybory. Pojawia się nawet data – 10 października. Ale może to być tylko element trwającej właśnie w obozie Zjednoczonej Prawicy gry na przekonanie lub wręcz zmuszenie posłów Jarosława Gowina do głosowania zgodnie z linią PiS zarówno w sprawie rzecznika praw obywatelskich, jak i głosowań personalnych.

To pierwsze odbędzie się 15 czerwca, drugi pakiet – najpewniej tydzień później. Głosowania personalne dotyczą zarówno wniosków opozycji ws. ministrów związanych z procesem organizacji wyborów w maju ubiegłego roku wskazanych przez NIK w jej raporcie, jak i wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. To ostatnie jest związane z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11981

Wydanie: 11981

Spis treści
Zamów abonament