Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Algorytmy w grze, czyli rewolucja na boiskach

08 czerwca 2021 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Michał Duszczyk
Nowatorski system AI polskiej firmy ReSpo.Vision,  pozwalający precyzyjnie analizować grę piłkarzy, przykuł już uwagę klubów  z całej Europy. Testował go  m.in. futbolowy gigant Paris Saint-Germain FC
źródło: AFP
Nowatorski system AI polskiej firmy ReSpo.Vision, pozwalający precyzyjnie analizować grę piłkarzy, przykuł już uwagę klubów z całej Europy. Testował go m.in. futbolowy gigant Paris Saint-Germain FC

Technologia opracowana przez ReSpo.Vision, stosowana do analizy meczów, ma wprowadzić do piłki nożnej niespotykany dotąd wymiar danych i analityki.

Warszawska spółka stworzyła system automatycznego rozpoznawania graczy podczas rozgrywki piłkarskiej. Nowatorski algorytm 60 razy na sekundę odczytuje trójwymiarowe współrzędne aż 20 części ciała każdego gracza, a także samej piłki. Tak zebrane precyzyjne dane używane są do zaawansowanej analityki sportowej. Na podstawie tego typu materiałów np. trener jest w stanie ocenić występy poszczególnych graczy, z kolei klubowym analitykom posłużą do wizualizacji i obliczania prawdopodobieństw poszczególnych zdarzeń i przebiegów gry w przyszłości. Jak się okazuje to może być szczególnie cenne dla branży bukmacherskiej.

Totalizator Sportowy otworzy wiele...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11981

Wydanie: 11981

Spis treści
Zamów abonament