Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Finałowe odliczanie przed początkiem lipca

08 czerwca 2021 | Prawo co dnia | Paweł Rochowicz

Nowe przepisy o opodatkowaniu handlu elektronicznego jeszcze nie są gotowe, ale sklepy internetowe powinny już przygotowywać się do nowego systemu.

Kto sprzedaje towary albo świadczy usługi konsumentom z innych krajów UE, już wkrótce może liczyć na znaczące uproszczenie rozliczeń VAT. Nowy system, który ma wejść w życie 1 lipca, oznacza, że nawet w przypadku sprzedaży z Polski do wielu krajów, i tak będzie składana tylko jedna deklaracja w Polsce.

Prawo za pięć dwunasta

Na trzy tygodnie przed planowanym uruchomieniem nowego systemu nie ma jednak polskich przepisów, które regulowałyby rozliczanie VAT od handlu elektronicznego. W najbliższych dniach – 9 i 10 czerwca – uchwaloną już przez Sejm nowelą do ustawy o VAT zajmą się senackie komisje. Potem ustawę musi rozpatrzyć Senat na posiedzeniu plenarnym, a jeśli wprowadzi do niej poprawki, ustawa wróci do Sejmu. Potem zostanie jeszcze przedłożona do podpisu prezydentowi.

Jeśli uda się zamknąć proces legislacyjny do końca czerwca, ustawa będzie ogłoszona w ostatniej chwili. To zostawi zainteresowanym minimum czasu na lekturę i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11981

Wydanie: 11981

Spis treści
Zamów abonament