Dobre praktyki ekologiczne firm. Dla przyszłych pokoleń
Nie tylko zyski liczą się dla firm, ale równie ważne są też działania na rzecz środowiska i czystego powietrza. Dlatego w ramach CSR pracownicy sadzą lasy czy sprzątają rzeki.
Działamy odpowiedzialnie, mając świadomość, że od tego, co robimy dziś, zależy, jak będzie wyglądał świat i nasza organizacja w przyszłości. Tworzymy wspólnotę szanującą innych i ekologię, profesjonalistów – mówi Aneta Stelmaszczyk, dyrektor Biura Komunikacji i Relacji Inwestorskich, Bank Ochrony Środowiska.
Drugie życie słoików
Pasieki Rodziny Sadowskich to obecnie największe gospodarstwo pasieczne w Polsce, a jednocześnie pionierska marka, która zapoczątkowała w pszczelarstwie prawdziwą rewolucję rzemieślniczą. Kilkudziesięcioosobowy zespół czuwa nad kondycją 150 milionów pszczół, które zamieszkują w ponad 3000 tysiącach uli, położonych na terenie północnego Mazowsza i Kujaw.
Miodziarze każdego dnia opiekują się pszczołami, zapewniając im przyjazne warunki życia i dbając o ich dobrą kondycję. Stąd szczególny nacisk kładą na zachowania odpowiedzialne ekologicznie.
– W pasiekach nie stosują chemii ani antybiotyków, miód sprzedają wyłącznie w szklanych słoikach, które w wielu gospodarstwach domowych zyskują następnie drugie życie i są wielokrotnie wykorzystywane, choćby do przechowywania...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta