Wynajem loży VIP na stadionie nie jest kosztem podatkowym
Wydatki ponoszone na wynajęcie loży VIP nie są niezbędne do realizacji spotkań biznesowych. Ponadto służą budowaniu relacji z klientami i wywoływaniu jak najlepszego wrażenia przy reprezentowaniu spółki i kreowania jej właściwego wizerunku na zewnątrz, co stanowi działania o charakterze reprezentacyjnym.
Tak wynika z interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 24 sierpnia 2021 r. (0111-KDIB1-1.4010.2243.2021.1.NL).
Podatnik (dalej: spółka) w ramach działalności gospodarczej wynajmuje lożę na stadionie miejskim. Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy spółką a dzierżawcą stadionu (dalej: klub) spółka ma prawo do: używania loży, dostępu do miejsc parkingowych, obsługi kelnerskiej oraz reklamy spółki na stadionie. Spółka może korzystać z loży w dni robocze oraz w trakcie rozgrywania meczów piłki nożnej organizowanych przez klub jako impreza masowa. Zgodnie z porozumieniem, wynajem loży służy organizowaniu przez spółkę szkoleń, spotkań i innych wydarzeń, w których biorą udział zarówno kontrahenci spółki, jak i pracownicy. Zdaniem spółki, miejsce zostało przez nią wybrane w celu zapewnienia pracownikom oraz kontrahentom komfortu spotkań oraz ze względu na zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, wynikającego z przeciwdziałania rozprzestrzeniania się Covid-19.
Podatnik uznał, że wydatki poniesione na wynajem loży VIP na stadionie mogą dla niego stanowić koszty uzyskania przychodu, o których mowa w art. 15 ust. 1...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta