Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przemoc mniej i bardziej wyrafinowana

21 maja 2022 | Plus Minus
źródło: Netflix

Podobno istnieje tylko kilka pierwotnych historii. Nie ma zgody co do tego, ile ich jest. Niektórzy twierdzą, że siedem, inni, że mniej albo więcej. Przyjmijmy, że można je policzyć na palcach obu dłoni. Wszystkie inne są wtórne. Opowiadają te same historie, tylko inaczej. Zmieniają się bohaterowie, scenerie, czasy, formy, nawet zasady, ale ciągle są to opowieści o tym samym. Nie przeszkadza to ich prawnukom, licznym literackim mutacjom opowiedzieć to samo, ale w inny fascynujący sposób. I tak jest z serialem „Ozark". To opowieść aż nadto znana. Historia o drodze do zła. Ale za to jak wciągająco opowiedziana.

Oto małżeństwo z ambicjami musi uciekać z Chicago. Wendy (Laura Linney) ma wielkie ambicje, a Marty (Jason Bateman) wielkie umiejętności, które niestety oddał na usługi przestępcom. Kryją się w malowniczych okolicach hrabstwa Ozark, gdzieś w stanie Missouri. Tu próbują zbudować swój świat na nowo. Towarzyszy im dwójka nastoletnich dzieci Charlotte (Sofia Hublitz) i Jonah (Skylar Gaertner). Ucieczka się jednak nie udaje. Jeden grzech rodzi kolejny i z każdym następnym sezonem rodzina pogrąża się w spirali przemocy, stając się centrum miejscowego przestępczego świata.

A nie jest on ubogi. Mamy tu więc miejscowych potentatów w produkcji heroiny, rodzinę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12272

Wydanie: 12272

Zamów abonament