Jak rozliczyć opłaty eksploatacyjne
PIT | Fiskus przyjmuje, że przychodem wynajmującego są również otrzymywane przez niego od najemcy opłaty za wodę i prąd.
Teoretycznie przychodem z najmu powinien być tylko rzeczywisty przychód wynajmującego, czyli wartość uzyskanego przez niego faktycznego przysporzenia majątkowego. W praktyce będzie to wyłącznie czynsz, jeżeli z umowy będzie wynikać, że najemca jest zobowiązany do ponoszenia kosztów eksploatacyjnych.
W starszych interpretacjach organy podatkowe akceptowały pogląd, że składnikiem przychodu osiąganego z najmu nie są wnoszone przez najemców opłaty związane z przedmiotem najmu, jeżeli ich wartość jest dodatkowo wyodrębniona, na poczet pokrycia kosztów eksploatacyjnych i każdy z najemców jest zobowiązany do jej ponoszenia (por. interpretację indywidualną dyrektora KIS...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta