J.D. Vance. Nawrócony na Trumpa
J.D. Vance mógł być przedstawicielem wyważonego konserwatyzmu w Hollywood. Zaprzedał jednak duszę Trumpowi.
Glenn Close, Amy Adams w głównych rolach i Ron Howard na stołku reżyserskim w produkcji Netfliksa. Czy można sobie wyobrazić bardziej hollywoodzką mieszankę? Obie aktorki zdobyły do tej pory wspólnie 14 nominacji do Oscara. Close jest jedną z ikon fabryki snów. Ron Howard to natomiast złote dziecko Hollywood. Urodzony w rodzinie aktorskiej zaczynał jako dziecięca gwiazda, a potem wyreżyserował takie hity jak „Apollo 13", „Piękny umysł" (Oscar za reżyserię), „Frost/Nixon" czy „Kod da Vinci".
Autorem książki „Elegia dla bidoków", którą w 2019 r. Howard zekranizował wprawdzie nie dla jednego z hollywoodzkich studiów, lecz dla Netfliksa, jest człowiek, który w tym miesiącu wygrał prawybory Partii Republikańskiej do Senatu w Ohio. 37-letni J.D. Vance nie osiągnąłby tego sukcesu, gdyby nie namaszczenie przez Donalda Trumpa. Tego samego, którego Hollywood szczerze nienawidzi, a i sam Vance, o czym za chwilę, jeszcze niedawno atakował w niewybredny sposób.
Twitterowy trumpizm w natarciu
Vance'a w ostatnich miesiącach wspierał nie tylko poprzedni prezydent USA, ale też aktywny Donald Trump Jr. oraz ikona trumpizmu w telewizji Fox News Tucker Carlson, którego program gromadzi ponad 3 mln widzów i jest numerem jeden politycznych show w stacjach informacyjnych za oceanem. Vance otrzymał też dotację w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta