Podatki w branży IT: ewolucja i rewolucja
Polska staje się atrakcyjną lokalizacją dla rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw. Wpływ na to ma w dużej mierze dostępny i stale rozszerzany pakiet ulg i preferencji podatkowych.
Istniejące rozwiązania podatkowe sprawiają, że firmy z branży IT mogą w elastyczny sposób dopasować swój model działalności do zmieniającego się otoczenia rynkowego, nie narażając się przy tym na zarzut niezgodnego z przepisami minimalizowania obciążeń podatkowych.
Warto więc spojrzeć kompleksowo na wachlarz rozwiązań podatkowych dostępny dla firm zatrudniających specjalistów IT.
B2B
Rewolucja technologiczna sprawiła, że na atrakcyjności zyskują elastyczne formy zatrudnienia, w tym w szczególności model współpracy oparty na B2B. Dotychczas był on częściej wdrażany w firmach z branży IT, które nie działały w strukturach szerszych grup kapitałowych (np. software houses, start-upy), jednak z uwagi na to, że bardzo dobrze sprawdza się on w dobie walki o talenty, to po rozwiązanie to coraz częściej sięgają także duże przedsiębiorstwa z branży IT oraz międzynarodowe grupy z różnych branż organizujące swoje centra kompetencji IT. Okazuje się bowiem, że w wielu przypadkach umowa o pracę przestała odpowiadać potrzebom rynku, firm i - co najważniejsze - samych współpracowników, którzy coraz bardziej cenią sobie niezależność, elastyczność i komfortowe warunki wykonywania obowiązków zawodowych. Dla firmy nawiązującej współpracę na podstawie umowy B2B, niesie ona także wiele ułatwień oraz niższe obciążenia finansowe...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta