Wolność, lęki i stres
„Zapytałem, jak to jest prowadzić podwójne życie” – mówi Antoine Barraude, reżyser „Sekretu Madeleine Collins”.
Dlaczego właśnie teraz zainteresował się pan problemem podwójnej tożsamości?
Myślę, że dzisiaj to jest problem, który dotyczy wielu osób. Otaczają nas fake newsy, na Facebooku i Twitterze ludzie często udają kogoś, kim naprawdę nie są. Mówią, że mają przyjaciół, choć w rzeczywistości nigdy tych „korespondentów” nie spotkali. Ja nie mam telewizora, social mediów, nie oglądam filmów na platformach streamingowych. Boję się rzeczywistości jak z Matrixa. Żyję jak dinozaur: kawka w kawiarni, lektura książki, spacer. Kocham poznawanie nowych ludzi, wspólne przeżywanie. Ale nie w cybeprzestrzeni, lecz w realu. Chciałem zapytać, jak to jest, gdy naprawdę ktoś decyduje się na podwójne życie.
Opowiada pan zwykle o szukaniu własnej tożsamości. Teraz sportretował pan kobietę, która przez lata żyje w dwóch rzeczywistościach.
Cóż, możemy przeżyć tylko jedno życie. A czy nie byłoby ciekawie sprawdzić, kim bylibyśmy, gdybyśmy się urodzili z innym kolorem skóry albo choćby w innym kraju czy innej kulturze? Taki przywilej mają po części aktorzy, ale to jest wciąż świat fikcji. Ja chciałem przyjrzeć się mojej bohaterce, kto świadomie decyduje się na takie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta