Polska biotechnologia w ważnym momencie
Projekty znad Wisły zaczynają być dostrzegane na świecie, a motorem tego zainteresowania jest rosnące zapotrzebowanie na nowatorskie leki i terapie.
Polski rynek biotechnologiczny ma wartość prawie 15 mld zł. Prognozuje się, że do 2027 r. osiągnie wartość ponad 21,5 mld zł, co oznacza średnioroczną dynamikę rzędu 9 proc.
Portfel projektów badawczo-rozwojowych realizowanych przez polskie firmy systematycznie rośnie. – Jeszcze do niedawna Polska była znana jako producent leków generycznych (będących odpowiednikami oryginalnych produktów, których ochrona patentowa już wygasła lub nie ubiegano się o nią – red). Natomiast teraz w naszym kraju prowadzone są bardzo perspektywiczne, innowacyjne na skalę światową projekty – podkreśla Marta Winiarska, prezes Polskiego Związku Innowacyjnych Firm Biotechnologii Medycznej BioInMed. Dodaje, że dotyczą one tak poważnych chorób jak ostra białaczka...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta