Pomóc ma sto stron o wolności słowa w internecie
Projekt unijnego rozporządzenia dotyczącego usług cyfrowych jest już na ostatnim etapie prac legislacyjnych. To ogromna regulacja, porównywalna z RODO – mówi dr hab. Przemysław Polański z Akademii Leona Koźmińskiego.
Internet to miejsce licznych nadużyć. Z czym najczęściej się spotykamy?
Mamy do czynienia z nieustannymi problemami związanymi z ochroną prywatności, z publikacją np. filmów zawierających intymne treści, z szantażami, z wykorzystywaniem treści w relacjach między dziećmi. Dotyczy to także takich kwestii, jak wykorzystywanie internetu do tego, by szerzyć mowę nienawiści, pomawiać, czy by siać dezinformację.
Przed nami ogromne wyzwanie związane z poradzeniem sobie z tradycyjnymi treściami, które pojawiają się w sieci, ale też z deep fakes – czyli filmami czy plikami audio przerobionymi przez sztuczną inteligencję w taki sposób, że zastępują realne osoby innymi.
Jak walczyć z deep fakes czy nieprawdziwymi informacjami?
Jeżeli mamy 100 proc. pewności, że jest to nieprawdziwa informacja,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta