Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niebezpieczny Ron

06 sierpnia 2022 | Plus Minus | Aleksandra Słabisz
Moja misja jako gubernatora polega na walce z lewicowymi wyzwaniami – mówił Ron DeSantis podczas Konserwatywnej Konferencji Akcji Politycznej (Orlando na Florydzie, 24 lutego 2022 r.)
autor zdjęcia: Jabin Botsford/The Washington Post via Getty Images
źródło: Rzeczpospolita
Moja misja jako gubernatora polega na walce z lewicowymi wyzwaniami – mówił Ron DeSantis podczas Konserwatywnej Konferencji Akcji Politycznej (Orlando na Florydzie, 24 lutego 2022 r.)

Czy gubernator Florydy Ron DeSantis sprzątnie Donaldowi Trumpowi sprzed nosa republikańską nominację w wyborach prezydenckich? Liberalnym komentatorom cierpnie skóra na myśl, że do Białego Domu mógłby się wprowadzić ktoś o poglądach byłego prezydenta, ale znacznie od niego młodszy, lepiej zorganizowany i bardziej inteligentny.

Rozgłos, jaki 44-letni Ronald DeSantis, konserwatywny gubernator Florydy, zyskuje na scenie krajowej, jest godny uwagi, zważywszy na to, że to Donald Trump wciąż jest liderem Partii Republikańskiej i mocno pociąga w niej za polityczne sznurki. W DeSantisie widzi się jednego z głównych kandydatów do nominacji Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich 2024 r. Nie ogłosił jeszcze co prawda swojej kandydatury, bo jak każdy inny potencjalny kandydat czeka na ruch Trumpa, poza tym w listopadowych wyborach chce sobie zaklepać kolejną kadencję na stanowisku gubernatora Florydy. Jednak w sondażach ogólnokrajowych ma najlepsze po Trumpie notowania i szanse na nominację republikańską.

Analitycy i media chętnie porównują obu polityków. W wielu publikacjach DeSantis wypada lepiej od byłego prezydenta. „Obaj twierdzą, że potrafią spożytkować złość elektoratu, który czuje się zaniedbany przez liberalne instytucje, ale w porównaniu z Trumpem, groteskowym showmanem, któremu brakuje powagi, u DeSantisa godne podziwu są etyka pracy, ponadprzeciętna inteligencja oraz dogłębne zrozumienie polityki” – pisze „New Yorker” w obszernym artykule pt. „Czy Ron DeSantis może wyprzeć Trumpa ze stanowiska głównego bojownika narodu?”. Tygodnik dodaje, że gubernator jest elokwentny, wypowiada się pełnymi zdaniami, łapie wszystko w lot i często określany jest jako „Trump z inteligencją”....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12337

Wydanie: 12337

Zamów abonament