Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pytania o śmierć seksbomby

06 sierpnia 2022 | Plus Minus | Michał Dobrołowicz
„Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe”, Anthony Summers, tłum. Grażyna Jagielska, Henryk Ziętek, wyd. Znak Literanova
źródło: Rzeczpospolita
„Bogini. Tajemnice życia i śmierci Marilyn Monroe”, Anthony Summers, tłum. Grażyna Jagielska, Henryk Ziętek, wyd. Znak Literanova

Opowiedzieć, jaka była Marilyn Monroe, analizując tajemnicze okoliczności jej śmierci – takiego zadania podjął się biograf i dziennikarz śledczy Anthony Summers.

Czwartego sierpnia minęło 60 lat od śmierci Marilyn Monroe, czyli Normy Jeane Mortenson. Przy okazji tej rocznicy polscy czytelnicy mogą poznać zaktualizowaną biografię gwiazdy kina. Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 1986 r. Ale od tego czasu Anthony Summers nadal zbierał informacje o Marilyn Monroe bezpośrednio od osób, które miały z nią kontakt, zwłaszcza w ostatnich tygodniach życia aktorki. W ten sposób przeprowadził ponad pół tysiąca wywiadów. Drugą nowość w zaktualizowanym wydaniu stanowią wnioski z analizy przechowywanych w archiwach FBI akt sprawy Monroe, które zostały w pełni odtajnione dopiero w 2012 r.

W efekcie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12337

Wydanie: 12337

Zamów abonament