Zadłużenie nie mogło decydować o podatkowej preferencji
Rada gminy nie dysponuje całkowitą swobodą i nie może wprowadzać dowolnych warunków korzystania ze zwolnienia podatkowego.
Rada miejska podjęła uchwałę w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców na terenie gminy, stanowiących pomoc de minimis. W § 4 uchwały stwierdzono, że: o zwolnienie z podatku od nieruchomości nie mogą występować przedsiębiorcy, którzy są dłużnikami gminy, z zastrzeżeniem ust. 3 (ust. 1 uchwały).
Zwolnienie z podatku od nieruchomości tracą przedsiębiorcy, którzy są dłużnikami gminy, z zastrzeżeniem ust. 3 (ust. 2 uchwały). Przedmiotowa uchwała została uchylona kolejną uchwałą rady gminy. W § 2 uchwały uchylającej stwierdzono jednocześnie, że zwolnienia udzielone na podstawie wcześniejszego aktu zachowują moc przez okres i na warunkach w niej określonych.
Skarga do sądu
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wniosła skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego, domagając się stwierdzenia nieważności § 4...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta