Pracodawcy zadbają o zdrowie swoich podwładnych
Zarząd województwa śląskiego dofinansuje projekty, które wpisują się w cel działania 8.3.2 „Realizowanie aktywizacji zawodowej poprzez zapewnienie właściwej opieki zdrowotnej”.
Na samym wstępie warto wyjaśnić, że w przypadku ogłoszonego konkursu nie chodzi o dofinansowanie usług medycznych, co mogłaby sugerować nazwa przywołanego działania. Zatem wnioskodawcami wcale nie muszą być szpitale lub przychodnie. Zgłaszane projekty nie mogą też polegać np. na tym, aby sfinansować pracownikom dodatkowe badania diagnostyczne lub wysłać ich do konkretnego specjalisty. Chodzi natomiast o szersze spojrzenie na potrzeby zdrowotne i stworzenie programów, które poprzez długofalowe oddziaływanie przyczyniałyby się do zachowania zdrowia i – generalnie – dobrej formy pracowników. Tak, aby różnego rodzaju dolegliwości lub choroby nie prowadziły do rezygnacji z pracy, a w każdym razie, aby miejsce pracy nie było tym, które do powstania lub narastania problemów zdrowotnych się przyczynia (a jeżeli się przyczynia, to przynajmniej jak w najmniejszym stopniu).
Wdrożenie programów
Co się kryje za tym celem? Jakiego rodzaju działania mogą liczyć na uznanie władz województwa śląskiego i tym samym na dofinansowanie? Warto zacząć od przywołania ogłoszenia o naborze wniosków. Mowa w nim o tym, że dofinansowanie może zostać przyznane na wdrażanie programów ukierunkowanych na eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy, z uwzględnieniem działań szkoleniowych. Regulamin konkursu rozwija tę myśl w tym kierunku, że celem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta