Elektryfikacja parku pojazdów
Rośnie liczba przedsiębiorstw wymieniających flotę pojazdów na elektryczne.
Elektryfikacja parku pojazdów firmowych przebiega coraz szybciej i przynosi korzyści zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe. Niezwykle ważne jest jednak, aby taki proces przeprowadzić fachowo i profesjonalnie. Przejście na „zieloną stronę mocy” wymaga audytów infrastruktury i analizy potrzeb.
Zarówno korzystne uwarunkowania prawne, jak i spory zasób korzyści z poruszania się e-pojazdami powodują, że auto w firmie to coraz częściej pojazd elektryczny. Argumentów dostarcza zarówno legislacja unijna, która wyklucza rejestracji auta spalinowe po 2035 r., jak i działania krajowych samorządów, które wyznaczają zielone strefy w kolejnych miastach. Skłaniają do tego także przepisy krajowe – od 1 stycznia 2025 r. każdy budynek niemieszkalny, niebędący własnością małego lub średniego przedsiębiorstwa, posiadający więcej niż 20 stanowisk postojowych będzie musiał posiadać minimum jeden punkt ładowania oraz niezbędną infrastrukturę na co najmniej jedno na pięć stanowisk postojowych.
Przedsiębiorcy, którzy potrzebują większych zasobów e-pojazdów, muszą poświęcić trochę uwagi doborowi pojazdów, w zależności od potrzeb operacyjnych w firmach. Taki projekt należy przeanalizować na kilku płaszczyznach.
Koszty
Użytkowanie floty e-pojazdów się opłaca....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta