Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Wybór mieszkańców musi być szanowany

12 czerwca 2023 | Życie Regionów | Małgorzata Stuch
Artur Kozioł burmistrz miasta i gminy Wieliczka
autor zdjęcia: Tomasz Adamek
źródło: Rzeczpospolita
Artur Kozioł burmistrz miasta i gminy Wieliczka

Samorządy są silne siłą mieszkańców, od nich wiele zależy – to jeden z wniosków uczestników konferencji „Samorząd 6.0. Rozwój społeczny – Usługi gospodarcze – Nowoczesne finanse”.

Organizowana przez miasto i gminę Wieliczka, Europejski Instytut Zrównoważonego Rozwoju, krakowski Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Jagielloński konferencja w Wieliczce to już drugie tego typu duże, międzynarodowe wydarzenie. Jest kontynuacją spotkania z października ub. roku – międzynarodowej konferencji z cyklu Ekonomia-Finanse-Zarządzanie, podczas której powstał pomysł zorganizowania kolejnej dyskusji, wielkiego forum debaty dotyczącej różnych obszarów samorządu lokalnego.

Ubiegłoroczna konferencja skupiała się głównie na finansach i gospodarce. Podczas dwudniowego spotkania, które odbyło się w ubiegłym tygodniu, nacisk został położony na kolejną ważną dla samorządów tematykę – przede wszystkim temat współpracy z uczelniami i to, jak ważna jest dla lokalnych wspólnot samorządowych nauka.

– Nieprzypadkowo współorganizatorami naszego wydarzenia są Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Ekonomiczny, a uczestnikami – przedstawiciele ośrodków uniwersyteckich z Polski, Rumunii, Ukrainy, Niemiec czy Francji. Chodziło nam o to, by wspólnie znaleźć odpowiedzi na pytania, jak mogą wspierać się i współistnieć z korzyścią dla siebie nawzajem samorządy i uczelnie – podkreślał podczas uroczystego otwarcia konferencji Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki. W konferencji wzięło udział ponad 200 uczestników z całego świata. Licznie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 12593

Wydanie: 12593

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament