Na studentów czeka sporo nowości
| Technologia oraz nowe odkrycia naukowe zmieniają rynek edukacyjny i rynek pracy.
Każdego roku uczelnie dostosowują swoje programy nauczania do zmieniających się potrzeb rynku i trendów, oferując kierunki, które uwzględniają najnowsze badania i innowacje w danej dziedzinie, dzięki czemu absolwenci są wyposażeni w aktualną wiedzę i umiejętności.
Dostosowywanie programów studiów jest istotne dla zapewnienia odpowiedniej jakości edukacji. – Bacznie śledzimy potrzeby rynku pracy, dlatego we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami uruchomiliśmy 10 nowych kierunków. Największym zainteresowaniem w tym roku spośród naszych nowości cieszył się kierunek business intelligence w gospodarce, w ramach którego uczymy podstaw ekonomii, finansów, zarządzania i marketingowego podejścia do biznesu. Studenci dowiedzą się m.in., jak posługiwać się narzędziami i metodami umożliwiającymi efektywną analizę danych gospodarczych, definiować potrzeby potencjalnych odbiorców danych oraz przygotowywać analizy i interpretować wyniki podmiotów gospodarczych umożliwiające podejmowanie czynności z zakresu controllingu. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako analitycy danych, analitycy rynku, analitycy budżetowi i kredytowi, zarządzający bazami danych, doradcy biznesowi i konsultingowi – mówi Agnieszka Lizak, rzeczniczka prasowa, kierowniczka biura komunikacji na Uniwersytecie Szczecińskim. Szczecińska uczelnia przygotowała w tym roku jeszcze inne...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta