Potomkowie noblisty
Jubileuszowa 20. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera rusza w stolicy w najbliższą sobotę. Przygotowano ponad 150 różnych wydarzeń.
Tegoroczna impreza będzie zresztą świętować wiele jubileuszy. Okrągła rocznica istnienia festiwalu każe przypomnieć, że wystąpiło na nim dotąd ponad 3600 artystów posługujących się 11 językami. Widzowie, których było grubo ponad milion, wzięli udział w 2700 wydarzeniach, które od kilku lat odbywają się nie tylko w Warszawie, ale także m.in. w Biłgoraju i Radzyminie, z którymi związane jest życie i twórczość Izaaka Bashevisa Singera, noblisty i patrona festiwalu. Jego potomkowie regularnie pojawiają się na kolejnych edycjach – w tym roku wśród widzów będą m.in. jego wnuczka i prawnuki.
Pierwsza edycja Warszawy Singera trwała cztery dni, w tym roku już dziewięć. Widzowie będą mogli uczestniczyć w 152 koncertach, spektaklach teatralnych, spotkaniach literackich, spacerach, warsztatach, pokazach filmów, zwiedzaniu żydowskich cmentarzy. Eklektyczny program jest jednak komplementarny i tworzy całość, której najistotniejszym hasłem jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta