Pociąg do zielonej energii
Zielone technologie i cyfryzacja definiują na nowo sposób wykorzystania energii na kolei. Oczekiwania pasażerów i przewidywania ekspertów stawiają wiele wyzwań przed przewoźnikami i dostawcami energii. Wysiłek transformacji powinien się jednak opłacić, zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak i środowiskowym oraz społecznym.
Zielona Kolej
Krajowi przewoźnicy nie chcą zostać w tyle w globalnym wyścigu o neutralność klimatyczną. Aby ich w tym procesie wspomóc, PGE Energetyka Kolejowa zainicjowała program Zielona Kolej. Jego celem jest zmiana miksu energetycznego w sektorze kolejowym i zapewnienie w nim do 2030 r. 85-proc. udziału czystej energii pochodzącej z OZE.
– Oferujemy przewoźnikom pasażerskim i towarowym certyfikowaną energię zieloną, świadcząc usługi w całym cyklu – od źródeł wytwarzania, aż po odbiór – mówi Sylwester Szczensnowicz, prezes zarządu PGE Energetyka Kolejowa.
Program staje się coraz bardziej popularny, dołączają do niego kolejni przewoźnicy. W sierpniu PGE Energetyka Kolejowa przyznała Certyfikat Zielonej Energii Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, potwierdzając, że spółka...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta