Jak będą wyglądały Katowice za 20 lat?
Stolica Śląska już teraz myśli, jak za dekadę i więcej lat być atrakcyjnym miejscem życia dla nowego pokolenia.
Nie ma osoby, która potrafiłaby odpowiedzieć na tytułowe pytanie. Natomiast pewne jest, że miasta, od początku istnienia, zawsze rywalizowały ze sobą w wielu obszarach i jak długo będą istnieć, tak długo wynik tej rywalizacji pozostanie nierozstrzygnięty. Liczne inwestycje mające na celu zbudowanie przewagi pomiędzy jednym miastem a drugim wpływają na kolejne pokolenia. Oto, co Katowice planują, by zyskać przewagę na globalnym i krajowym rynku miast.
– Katowice w ostatnich dwóch dekadach osiągnęły znaczący postęp w tworzeniu atrakcyjnego miejsca zamieszkania dla nowego pokolenia pracującego w nowoczesnej, globalnej i kreatywnej gospodarce. Składa się na to wiele czynników, w tym chociażby utworzenie Strefy Kultury, budowa nowych basenów miejskich, zwiększenie liczby miejsc w żłobkach, lokalizacja w Katowicach międzynarodowych firm sektora nowoczesnych usług biznesowych, sektora IT i gamingu czy organizowanie globalnych wydarzeń takich jak COP24 oraz WUF11 – wskazuje Marcin Krupa, prezydent Katowic.
To już dekada, od kiedy w miejscu, w którym wcześniej funkcjonowała kopalnia, utworzona została Strefa Kultury. Choć poszczególne jej elementy oddawane były do użytku w różnym okresie, to Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Muzeum Śląskie oraz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta