To od relacji na linii nauka i biznes zależy sukces sektora bio-tech
Rozwój sektora biotechnologii wymaga ścisłej kooperacji pomiędzy biznesem i nauką. Potrzebne są też jasne regulacje dotyczące partnerstwa publiczno-prywatnego.
Współpraca w formie partnerstwa publiczno-prywatnego to model, ale i bodziec wspierający rozwój nauki i medycyny na całym świecie, także w Polsce. Biotechnologia to branża, w której nie może funkcjonować ani naukowiec bez partnera biznesowego, ani partner biznesowy bez naukowca. To relacja nie tylko korzystna dla obu stron, ale po prostu niezbędna – kluczowa dla rozwoju współczesnej medycyny. Inicjatywy realizowane na styku sektora prywatnego i nauki wpisują się w misję społecznej odpowiedzialności nauki i biznesu. Zdają sobie z tego doskonale sprawę naukowcy Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz pracownicy firmy Roche Polska.
Wszystkie te podmioty od wielu lat z sukcesem podejmują inicjatywy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, pokazując całemu rynkowi, jak efektywnie wykorzystać dostęp do know-how, wiedzy i doświadczenia partnerów dla wzmocnienia rozwoju kapitału ludzkiego w dziedzinach biotechnologii, medycyny oraz bioinformatyki będącej jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki oraz nośnikiem innowacji.
Dyskusja praktyków
Przedstawiciele firmy Roche, UW oraz inni przedstawiciele świata akademickiego i administracji publicznej dyskutowali o tym, jak należy postrzegać tę współpracę i co robić, aby ją zacieśnić z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta