Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rosja nas nie zaskoczy

28 maja 2024 | Kraj | Marek Kozubal
Wzmocnienie obejmuje w zasadzie całą granicę wschodnią, z czego na długości 500 kilometrów będzie to związane z budową różnego typu infrastruktury wojskowej
źródło: Rzeczpospolita
Wzmocnienie obejmuje w zasadzie całą granicę wschodnią, z czego na długości 500 kilometrów będzie to związane z budową różnego typu infrastruktury wojskowej

Polacy mówią „tak” dla budowy Tarczy Wschód, czyli wzmocnienia granicy z Rosją i Białorusią i przygotowania terenu na odparcie potencjalnego ataku.

Tak wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej”. Za wzmocnieniem granicy poprzez budowę fortyfikacji i umocnień jest aż 78,2 proc. badanych, przeciwne zdanie ma 11,7 proc., a nie ma zdania 10,2 proc.

W grupie zwolenników tego projektu przeważają osoby po siedemdziesiątce (89 proc.) i po trzydziestce (86 proc.), mieszkańcy małych miast (91 proc.), przeważnie ze średnim wykształceniem (85 proc.).

W ostatnich wyborach parlamentarnych głosowali na Trzecią Drogę (97 proc.) lub Koalicję Obywatelską (86 proc.). Co ciekawe, za budową Tarczy Wschód jest też 84 proc. głosujących na PiS. Najmniejsze wsparcie ma ona wśród wyborców Nowej Lewicy (53 proc.).

Kwestia bezpieczeństwa

Budowę Tarczy Wschód,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12884

Wydanie: 12884

Spis treści

Komunikaty

Zamów abonament