Pomoc dla firm w walce z hakerami
Rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji wykrywają anomalie, umożliwiają monitorowanie cyberzagrożeń i zwiększają odporność przedsiębiorstw.
Polska jest na czwartym miejscu wśród najczęściej atakowanych państw na świecie. Wyżej są tylko Ukraina, Wielka Brytania i Francja – wynika z „Microsoft Digital Defense Report”. Dużym wsparciem w walce z hakerami jest sztuczna inteligencja.
Jak AI radzi sobie z hakerami
AI wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do analizy ogromnych zbiorów danych, które wykraczają poza ludzkie możliwości. Dzięki czemu walka z zagrożeniami jest o wiele bardziej efektywna. To o tyle istotne, że według danych Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji na polskim rynku brakuje kilkunastu tysięcy specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. To luka, której w najbliższych latach nie uda się wypełnić. Kluczowe będzie więc wykorzystanie narzędzi, które tę lukę pozwolą zmniejszyć.
Firmy zaczynają dostrzegać znaczenie zaawansowanych technologii w ochronie przed cyberzagrożeniami i aktywnie inwestują w takie narzędzia. Na przykład Cisco uruchomiło globalny fundusz inwestycyjny o wartości 1 mld dol., który ma na celu rozbudowę i rozwój bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań AI.
– Bezpieczeństwo powinno być...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta