Czy za dojazd do miejsca delegacji należy się wynagrodzenie?
To, czy do czasu pracy pracownika wliczyć przemieszczanie się w podróży służbowej, zależy od tego, czy przypada w normalnych godzinach pracy tej osoby i czy wykonuje ona wówczas także inne zadania.
∑ Pracuję na pełny etat w wymiarze 40 h tygodniowo. To praca biurowa. Sporadycznie muszę wyjeżdżać samochodem służbowym do klienta w różnych celach. Pracuję od poniedziałku do piątku od 7 do 15. Co w przypadkach, gdy:
∑
7
przychodzę do pracy na 7.00, zabieram samochód służbowy i wykonuję podróż służbową do klienta np. 3 h, więc jestem u niego o 10.00. Pracuję u niego do 14 .00 i rozpoczynam podróż powrotną, zatem w firmie jestem o 17.00.
Czy pracodawca naliczy mi 2h nadliczbowe?
∑
7
Ze względu na daleką 4-godzinną podróż przychodzę do pracy wcześniej, np. o 5.00, więc u klienta jestem o 9.00, i wracam o 13.00. Finalnie docieram do firmy o 17.00.
Jak powinna być rozliczona ta praca? – pyta czytelnik.
Zgodnie z art. 128 § 1 kodeksu pracy czasem pracy jest czas, w którym pracownik...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta