„1670”: będzie jeszcze bardziej
Nie spojlerujemy, gdzie i jak drugi sezon jest kręcony, ale byliśmy na planie i to już pewne: premiera w 2025 r.
„Kamera! Proszę o ciszę! – pada hasło na planie, a w serialowym świecie, gdzie spojler jest największą zbrodnią wobec widzów, do czasu premiery trzeba je odnieść także do szczegółów. Medialna cisza to zasada „ani słowa”. Jednak to, że zakończyły się zdjęcia na terenie skansenu w Kolbuszowej, który jest główną lokalizacją serialowej wsi Adamczycha – powiedzieć już można.
Sarmacja i feminizm
Tak jak to, że jest tajemnicza lokalizacja numer dwa, w której stanął znany z kultowego serialu dworek zaprojektowany przez Mirosława Koncewicza, zaś Bartłomiej Topa udowadnia, że jest w najwyższej formie, pointując jedną ze scen zdaniem: „Ale jak dochodzi co do czego – bez Jana Pawła nic się nie może obejść”. A choć sekwencja powtarzana jest kilka razy – Topa jest nie do zdarcia: megalomanią swojego bohatera zawsze wzbudza śmiech.
Kątem oka zauważam na planie to, co fani w sieci analizują z użyciem stopklatek, ponieważ w serialu superśmieszne są nie tylko dialogi, lecz także rekwizyty. To m.in. pocztówka o treści „Jakubowowi papież Klemens IX” czy herb na kominku z biczowanym, ale szczęśliwym chłopem. Więcej szczegółów? Czekamy na decyzję Netflixa.
„Moją życiową ambicją jest zostanie najsłynniejszym Janem Pawłem w historii Polski” – powiedział szlachcic grany przez Bartłomieja Topę, przedstawiając się Jan Paweł Adamczewski, i tak 13 grudnia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta