Mariologiczne porządki
Jest kolejna, porządkująca sytuację teologiczną Nota Dykasterii Nauki Wiary. Po decyzjach w sprawie objawień prywatnych, czas na ograniczenie fałszywej mariologii.
Leon XIV wyraźnie kontynuuje linię poprzednika w kwestiach mariologicznych. Franciszek mocno ograniczył znaczenie objawień prywatnych (bo to za jego pontyfikatu wprowadzono zasady, wedle których już nie decyduje się o autentyczności czy nie danego objawienia, a jedynie o tym, czy może być ono użyteczne dla głoszenia wiary czy też nie), a także jasno wskazał, że objawienia maryjne, nawet te, którym przyznane zostało „nihil obstat”, mogą zawierać elementy nieprawdziwe czy niezgodne z nauczaniem. To zaś oznacza, że nie należy ich traktować jako obiektywnego nauczania czy nawet elementu Tradycji Kościoła.
Kolejnym krokiem na tej drodze są decyzje Dykasterii Nauki Wiary w sprawie tytułów maryjnych....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)