Plácido Domingo ciągle śpiewa
Legendarny tenor skończył właśnie 85 lat, ale w jego życiu nic się nie zmienia.Urodziny kwituje koncertem w Niemczech, a potem rusza do kolejnych krajów.
Pytanie – kiedy Plácido Domingo zakończy karierę? – świat zadawał sobie przez ostatnich kilkanaście lat. Ale hiszpański tenor sam na nie odpowiedział: „Będę śpiewał, dopóki żyję”. Te słowa zastąpiły inną dewizę Placida Domingo: „Kiedy nie śpiewam, rdzewieję”.
Niewątpliwie jest absolutnym fenomenem. Już kilku pokoleniom ludzi śpiew Placida Domingo towarzyszy przez całe ich życie. Żaden inny tenor nie może poszczycić się tak długą karierą (ponad 3700 przedstawień) i tak różnorodnym repertuarem, obejmującym około 180 ról. Dokładnej ich liczby nie zna chyba i Plácido Domingo.
W 1992 r. przyjechał po raz pierwszy do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)
