Informacje
Informacje
Niemiecki minister finansów Theo Waigel wyraził w Bonn przekonanie, że sprawa obsadzenia stanowiska prezesa europejskiego banku centralnego zostanie rozwiązana na początku maja. Do końca ub. roku kandydował jedynie Holender Wim Duisenberg, potem Francja zgłosiła Jean-Claude Tricheta wywołując spory i dyskusje. Prezes Bundesbanku Hans Tietmeyer potwierdził konieczność zachowania niezależności tego superbanku po wprowadzeniu unii walutowej. W wywiadzie dla "Handelsblatt" uznał to za jedną z najważniejszych zdobyczy w Niemczech. W okresie dzielącym od EMU należy czuwać nad tym, by interesy indywidualne lub bieżącej polityki nie wciskały się tylnym drzwiami.
Omański minister ds. naftowych Mohamed ben Hamad al-Romhi prowadził ze swymi odpowiednikami w Radzie Współpracy w Zatoce Perskiej konsultacje na temat zwołania nadzwyczajnych obrad OPEC w sprawie przeciwdziałania spadkowi cen ropy naftowej. Rozmowy ministra dotyczyły sposobów skoordynowania...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta