Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

28 lutego 1998 | Ekonomia | PR

Informacje

Niemiecki minister finansów Theo Waigel wyraził w Bonn przekonanie, że sprawa obsadzenia stanowiska prezesa europejskiego banku centralnego zostanie rozwiązana na początku maja. Do końca ub. roku kandydował jedynie Holender Wim Duisenberg, potem Francja zgłosiła Jean-Claude Tricheta wywołując spory i dyskusje. Prezes Bundesbanku Hans Tietmeyer potwierdził konieczność zachowania niezależności tego superbanku po wprowadzeniu unii walutowej. W wywiadzie dla "Handelsblatt" uznał to za jedną z najważniejszych zdobyczy w Niemczech. W okresie dzielącym od EMU należy czuwać nad tym, by interesy indywidualne lub bieżącej polityki nie wciskały się tylnym drzwiami.

Omański minister ds. naftowych Mohamed ben Hamad al-Romhi prowadził ze swymi odpowiednikami w Radzie Współpracy w Zatoce Perskiej konsultacje na temat zwołania nadzwyczajnych obrad OPEC w sprawie przeciwdziałania spadkowi cen ropy naftowej. Rozmowy ministra dotyczyły sposobów skoordynowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1322

Spis treści
Zamów abonament