Krajobraz po Romecie
Rynek po upadłości największego producenta w Polsce
Krajobraz po Romecie
Na krajowym rynku rowerowym pozostało niewielu producentów rowerów. Z oceny samych zainteresowanych wynika, że firm, które produkują części do rowerów, montują i sprzedają rowery, jest w Polsce kilka. Za to bardzo intensywnie rozwijają się montownie i hurtownie rowerów. Wzrasta też popyt na rowery. Jak ustaliła "Rz", po ogłoszeniu upadłości Zakładów Rowerowych Romet SA w Bydgoszczy ceny rowerów nie wzrosły, ponieważ rynek jest znacznie nasycony, głównie rowerami sprowadzanymi z krajów azjatyckich, przede wszystkim z Tajwanu.
Jak już informowaliśmy, Sąd Gospodarczy w Bydgoszczy ogłosił kilkanaście dni temu upadłość Zakładów Rowerowych Romet SA w Bydgoszczy, największego w Polsce producenta rowerów. -- Na złą sytuację finansową spółki wpłynął zmniejszony popyt, zwłaszcza pod koniec 1996 roku iw 1997 roku -- powiedział "Rz" Tomasz Zawacki, były prezes Rometu. -- Spółka traciła rynek na rzecz konkurencji z Azji, głównie z Tajwanu. Z drugiej strony, musiała podzielić się rynkiem z polskimi szybko rozwijającymi się montowniami, które pojawiły się w Polsce na przełomie 1995 i 1996 roku.
Zdaniem Tomasza Zawackiego, na rynku polskim nigdy nie było eksplozji sprzedaży rowerów. --...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta