Dziesięć i pół miesiąca
Wydarzenia futbolowej wojny, które doprowadziły do walnego zgromadzenia delegatów PZPN
Dziesięć i pół miesiąca
9 kwietnia 1998: Jacek Dębski, prezes Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki żąda unieważnienia przez Polski Związek Piłki Nożnej w terminie do 30 kwietnia potwierdzenia i uprawnienia do gry w Widzewie Łódź piłkarza Mirosława Szymkowiaka. Zdaniem Dębskiego, Szymkowiak w chwili podpisywania umowy z Widzewem (w 1994 roku) był niepełnoletni i dlatego wciąż jest piłkarzem Olimpii Bolplast Poznań.
20 kwietnia: Do PZPN przychodzi dwóch kontrolerów, przysłanych przez Jacka Dębskiego. Domagają się okazania dokumentów, dotyczących działalności związku. O trzymują statut i regulaminy PZPN. Nie otrzymują dokumentów finansowych, gdyż PZPN uważa, że wcześniej należy szczegółowo uzgodnić tryb i zakres kontroli. Kontrolerzy przyznają w notatce służbowej, że nie mieli ze sobą listy dokumentów, które chcieliby o trzymać.
21 kwietnia: Dębski zawiesza w czynnościach Mariana Dziurowicza, prezesa PZPN (przebywającego od 14 kwietnia w klinice kardiologicznej w Katowicach) , wiceprezesa ds. o rganizacyjnych Jerzego Kozińskiego oraz sekretarza generalnego Michała Listkiewicza za to, że nie dopuścili do kontroli związku. Koziński i Listkiewicz przebywają tego dnia w Chorwacji na meczu towarzyskim...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta