Możliwości i apetyty
Możliwości i apetyty
Prawie 60 proc. Polaków nigdzie w tym roku nie wyjeżdżało na wakacje. Ci, którzy wyjeżdżają, zwykle wydają na podróże nie więcej niż równowartość miesięcznego dochodu rodziny. Według specjalistów, Polacy coraz częściej preferują tańszy urlop, ale rośnie też grupa zamożnych turystów, gotowych płacić za komfortowe warunki wypoczynku.
Polaka z dużego miasta i należącego do kadry menedżerskiej, który ma 25-39 lat, wykształcenie wyższe i wysokie miesięczne dochody, niełatwo było podczas wakacji zastać w domu. Z sondażu "Rz", takie właśnie osoby zwykle decydowały się na urlopowe wojaże, przeznaczając na nie najczęściej od jednego do dwóch miesięcznych dochodów swej rodziny.
Jednak największa grupa, ponad 1/4 tych, którzy spędzają wakacje poza domem, wydaje na nie nie więcej niż równowartość jednego miesięcznego dochodu. Najmniejsze szanse na wakacyjny wyjazd miały osoby starsze, zwłaszcza z wykształceniem podstawowym i mieszkające na wsi. Prawie 3/4 osób z wykształceniem wyższym spędziło letni urlop poza domem.
Podobnie jak w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta