Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niemożliwe, żeby wszystko zginęło

25 kwietnia 2000 | Kraj | KD
źródło: Nieznane

ROZMOWA

Jan Nowak-Jeziorański, były dyrektor sekcji polskiej Radia Wolna Europa

Niemożliwe, żeby wszystko zginęło

FOT. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI

Rz: Jak Pan ocenia przyjęcie przez premiera Tony Blaira polskiego postulatu powołania wspólnej komisji, która zajmie się poszukiwaniem dokumentów związanych z działalnością naszego wywiadu w czasie wojny?

Jan Nowak-Jeziorański: Jest to wielki sukces wszystkich, którzy o to zabiegali. Włącznie z "Rzeczpospolitą", ponieważ szeroko otworzyła swoje łamy dla moich oraz doktora Jana Ciechanowskiego artykułów inicjujących dyskusję na ten temat. Na uznanie zasługuje poparcie okazane przez premiera Jerzego Buzka, ministrów Bronisława Geremka i Jerzego Marka Nowakowskiego, a także panią Darię Nałęcz, dyrektor Archiwów Państwowych. Również poparcie obu komisji Spraw Zagranicznych Senatu i Sejmu, kierowanych przez senatora Władysława Bartoszewskiego i posła Czesława Bieleckiego, odegrało ważną rolę. I wreszcie, trzeba za to podziękować samemu premierowi Blairowi.

Spełnienie polskiego postulatu jest wyraźnym aktem dobrej woli i pierwszym krokiem na drodze do usunięcia ważnej dla nas białej plamy w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1995

Spis treści
Zamów abonament